Batoh je jedna z najdôležitejších vecí z vášho outdoorového vybavenia a asi aj najosobnejšia vec. Vaše telo sa rozhoduje, či vám nosný systém vyhovuje. Najdôležitejšie kritériá pri výbere outdoorových batohov sú:

1. Určenie
 – je dôležité si určiť, na aký druh outdoorovej aktivity budete batoh používať – každý batoh má totiž svoju špecifickú konštrukciu. Hľadáte turistický batoh, cyklistický batoh, lyžiarsky a skialpový batoh alebo batoh na lezenie.

2. Objem batohu – na jednodňové aktivity Vám stačí menší batoh do 30 l, prípadne stredne veľký batoh do 50 l pre viac osôb na jeden deň alebo ho chcete plne využiť počas viacdennej outdoorovej aktivity či trekkingu a zvolíte veľký batoh nad 50 l.

3. Kvalitná chrbtová konštrukcia – aby Váš chrbát pri väčšom zaťažení nebol zbytočne namáhaný, je potrebné zvoliť pevnú a vystuženú nosnú konštrukciu batohu. Mnoho modelov vyniká nastaviteľnou konštrukciou, prípadne rôznymi veľkosťami.

4. Ventilácia  cyklobatohy alebo turistické batohy s menším objemom majú zakomponovanú sieťovinu v chrbtovom systéme alebo na popruhoch. Batohy s väčším objemom disponujú v chrbtovej časti špeciálnymi kanálikmi na prietok vzduchu.

Zobrazuje sa všetkych 12 výsledkov

Zobraziť 9 24 36

batoh Ferrino Agile 35

94 
Ferrino Agile 35 Ľahký a odolný batoh navrhnutý pre tých, ktorí počítajú každý gram, ale nechcú sa pripraviť o maximálny komfort, či už sú na horách, v doline, v meste alebo v lese. Pohodlný chrbtový systém H. B. S. podporuje priedušnosť, mäkký panel sa ľahko prispôsobí každej postave. Horný vstup so sťahovaním na šnúru sa nachádza pod vekom, takže vaše veci sú neustále v bezpečí. Bočné elastické vrecká pojmú aj väčšie fľaše s vodou, predné elastické vrecko zase mokrú mikinu alebo bundu. Jednoduchý, ale praktický dizajn pre aktivity v prírode po celý rok!

FERRINO Agile 45 – Nero

139 
Rad batohov Agile je určený prevažne pre všetkých, ktorí riešia nízku hmotnosť, ale zároveň sa nechcú pripraviť o komfort klasického

Ferrino batoh Finisterre 48

133 
Nový batoh z oblíbené řady batohů Ferrino Finisterre s perfektně odvětraným zádovým systémem v atraktivním designu. Použitý materiál je 100%

Ferrino dámsky batoh Finisterre 30 Lady 2020

95 
Obľúbený dámský batoh z rady batohov Ferrino Finisterre s perfektne odvetraným chrbtovým systémom v novom atraktívnom dizajne. Možno ho plniť hornom i dolnom vstupom, pretrhnite prepážka sa nachádza nad dolným vstupom a je možné ju plne rozopnúť. Novo je batoh vybavený aj RECCO odrazovým sklom, ktorá umožňuje rýchle vyhľadanie osôb v sťažených podmienkach. Batoh ponúka aj veľké množstvo vreciek - bočné, predné a vo veku. Samozrejmosťou sú úchyty na trekové palice alebo cepíny. Batoh vhodný na širokú škálu aktivít, od výletov, turistiku v horách alebo ferraty. Prečo dámsky? Technické prevedenie batohu je prispôsobené ergonómii ženského tela: kratší chrbtový systém, ramenné popruhy sú užšie a bližšie pri sebe a sú tvarované s ohľadom na ženské proporcie.

Ferrino horolezecký batoh Maudit 30+5 NEW

99 
Inovovaná verzia skialpového ruksaku s možnosťou zvýšenia objemu o 5 litrov pomocou pozdĺžneho zipsu. Inovácia najmä zasiahla chrbtový systém, ktorý

LEZECKÝ BATOH CT MAGMA 35 BLACK

109 
Batoh Magma od Climbing Technology je minimalistický batoh pre horolezectvo a alpinizmus.

Ruksak Range ASSAULT I MEDIUM TRANSPORT ČERVENÝ

49 
Range ASSAULT I MEDIUM TRANSPORT ČERVENÝ
 • útočný batoh M.O.L.L.E. System
 • vhodný pre 1-2 denné operácie
 • možnosť náhrady na taktickú vestu
 • oddelenie pre hydratačný vak
 • po celom batohu množstvo pevných popruhov na pripevnenie MOLLE výstroja (možno ale pripojiť aj MODULAR a ALICE klipy!)
 • dohromady štyri oddelenia (dve veľké, jedno stredné, jedno malé) - vo vnútri množstvo vreciek, síťkových i na zipsy)
 • na každom oddelení dvojitý zips pre rýchly prístup

Ruksak RANGER 35ltr 700D Tac-Poly BTP

29 
RANGER 35ltr 700D Tac-Poly BTP
 • veľký hlavný úložný priestor
 • integrovaná pláštenka
 • vrecko na zips vo veku batoha
 • sťahovacie kompresné popruhy
 • panel zo suchého zipsu na prednej strane pre umiestnenie VELCRO nášiviek

Ruksak Ranger ASSAULT I malý ČIERNY

29 
Ranger ASSAULT I malý ČIERNY Batoh ASSALUT je odolný proti vode s objemom 30 l. Všetky priestory sú uzavreté robustným 2-pásmovým zipsom. Ergonomicky tvarované ramenné popruhy sú polstrované a nastaviteľné. Polstrovaný chrbát s nastaviteľným popruhom okolo pása. Vďaka radu bočných kompresných popruhov dáva možnosť pripojiť ďalšie zariadenia prostredníctvom nylonových popruhov MOLLE a D-krúžkov. Batoh je ideálny pre vojenstvo, táborenie aj turistiku.