Batoh je jedna z najdôležitejších vecí z vášho outdoorového vybavenia a asi aj najosobnejšia vec. Vaše telo sa rozhoduje, či vám nosný systém vyhovuje. Najdôležitejšie kritériá pri výbere outdoorových batohov sú:

1. Určenie
– je dôležité si určiť, na aký druh outdoorovej aktivity budete batoh používať – každý batoh má totiž svoju špecifickú konštrukciu. Hľadáte turistický batoh, cyklistický batoh, lyžiarsky a skialpový batoh alebo batoh na lezenie.

2. Objem batohu – na jednodňové aktivity Vám stačí menší batoh do 30 l, prípadne stredne veľký batoh do 50 l pre viac osôb na jeden deň alebo ho chcete plne využiť počas viacdennej outdoorovej aktivity či trekkingu a zvolíte veľký batoh nad 50 l.

3. Kvalitná chrbtová konštrukcia – aby Váš chrbát pri väčšom zaťažení nebol zbytočne namáhaný, je potrebné zvoliť pevnú a vystuženú nosnú konštrukciu batohu. Mnoho modelov vyniká nastaviteľnou konštrukciou, prípadne rôznymi veľkosťami.

4. Ventilácia  cyklobatohy alebo turistické batohy s menším objemom majú zakomponovanú sieťovinu v chrbtovom systéme alebo na popruhoch. Batohy s väčším objemom disponujú v chrbtovej časti špeciálnymi kanálikmi na prietok vzduchu.

Zobrazujú sa všetky 4 výsledky

Zobraziť 9 24 36

Berg Base Camp 75

125 
Expedičný batoh s objemom 75 litrov.

FERRINO RAMBLER 75

79 
Priestranný a pevný batoh s plne nastaviteľným chrbtovým systémom vhodný pre pešiu turistiku.   PARAMETRE Hmotnost: 2,15 kg Objem: 75

Pinguin Explorer 75

164 
Dvojkomorový turistický batoh s objemom 75 litrov.

ZAJO Lhotse 65 Backpack

99 
Unikátny trojkomorový batoh, ktorý poskytuje viac možností priestorového usporiadania než kedykoľvek predtým..