Batoh je jedna z najdôležitejších vecí z vášho outdoorového vybavenia a asi aj najosobnejšia vec. Vaše telo sa rozhoduje, či vám nosný systém vyhovuje. Najdôležitejšie kritériá pri výbere outdoorových batohov sú:

1. Určenie
 – je dôležité si určiť, na aký druh outdoorovej aktivity budete batoh používať – každý batoh má totiž svoju špecifickú konštrukciu. Hľadáte turistický batoh, cyklistický batoh, lyžiarsky a skialpový batoh alebo batoh na lezenie.

2. Objem batohu – na jednodňové aktivity Vám stačí menší batoh do 30 l, prípadne stredne veľký batoh do 50 l pre viac osôb na jeden deň alebo ho chcete plne využiť počas viacdennej outdoorovej aktivity či trekkingu a zvolíte veľký batoh nad 50 l.

3. Kvalitná chrbtová konštrukcia – aby Váš chrbát pri väčšom zaťažení nebol zbytočne namáhaný, je potrebné zvoliť pevnú a vystuženú nosnú konštrukciu batohu. Mnoho modelov vyniká nastaviteľnou konštrukciou, prípadne rôznymi veľkosťami.

4. Ventilácia  cyklobatohy alebo turistické batohy s menším objemom majú zakomponovanú sieťovinu v chrbtovom systéme alebo na popruhoch. Batohy s vyšším objemom disponujú v chrbtovej časti špeciálnymi kanálikmi na prietok vzduchu.

Zobrazených 1–12 z 112 výsledkov

Zobraziť 9 24 36

Batoh ALTUS giza 20

28 
Ľahký a pohodlný batoh atraktívneho dizajnu vyrobený z pevného a odolného pogumovaného materiálu Cordura 30D je ideálny pre športy ako je beh, jazda na bicykli, jazda na kajaku a pod .. Batoh je konštruovaný s predným vreckom pre rýchly prístup. Vnútorné vrecko môže byť využitá ako kompresný obal pre jeho zbalenie.

BATOH BERGANS DRIV 24 ORANŽOVÁ 24L

120 
UNIVERZÁLNÍ BATOH BERGANS DRIV 24 Driv 24L trefil rovnovážný bod mezi kapacitou zátěže a univerzální funkčností. Tento perfektní mutlifunční batoh je určený

BATOH BERGANS VENGETIND 22L MODRÁ 22L

100 
Kolekce batohů Bergans Vengetind představuje technicky vyspělé, lehké batohy s jedinečným zádovým systémem. Vengetind 22 je ideální volbou, pokud hledáte správný, vysoce výkonný

Batoh EDC PACK® ČIERNY

55 
Batoh EDC (Every Day Carry), ako už samotný názov napovedá je kus vybavenia, ktorý doslova nosíte a chcete nosiť každý

batoh Ferrino Agile 35

98 
Ferrino Agile 35 Ľahký a odolný batoh navrhnutý pre tých, ktorí počítajú každý gram, ale nechcú sa pripraviť o maximálny komfort, či už sú na horách, v doline, v meste alebo v lese. Pohodlný chrbtový systém H. B. S. podporuje priedušnosť, mäkký panel sa ľahko prispôsobí každej postave. Horný vstup so sťahovaním na šnúru sa nachádza pod vekom, takže vaše veci sú neustále v bezpečí. Bočné elastické vrecká pojmú aj väčšie fľaše s vodou, predné elastické vrecko zase mokrú mikinu alebo bundu. Jednoduchý, ale praktický dizajn pre aktivity v prírode po celý rok!

batoh Ferrino Overland 65+10

149 
Ferrino Overland 65+10  Inovovaná verzia obľúbeného veľkoobjemového batohu. Nastaviteľný chrbtový systém sa prispôsobí rôznym výškam postavy. Je navyše dômyselne navrhnutý, aby bola zaistená cirkulácia vzduchu, odvod vlhkosti a maximálny komfort pri plnom zaťažení. Batoh má horné, dolné i stredový vstup, takže dohľadanie vecou je veľmi jednoduché. Hlavná komora batohu môže byť rozdelená do dvoch pomocou prepážky, ktorá sa nachádza nad dolným vstupom. Má veľa vreciek pre usporiadanie materiálu, výhodou je aj predná veko, do ktorého je možné vložiť mapu, mikinu, bundu a pod. Skvelý batoh aj na veľmi dlhé pochody.

batoh Ferrino X-CROSS NEW

85 
Ferrino X-CROSS NEW
  • vrecko na H2 bag s prístupom zo zadnej strany batoha (bez nutnosti otvoriť batoh)
  • úchyty na ramenných popruhoch pre upevnenie fľašky a ďalších držiakov
  • dvojitý hrudný popruh
  • núdzová píšťalka
  • reflexné loga a prúžky
  • pútko na bezpečnostné svetlo

Batoh Frendo Vintage BORNE

57 
Plátený retro ruksak vhodný do mesta aj do prírody. Tajné vrecko sa nachádza na zadnej strane.  Malé predné vrecko je na zips a bočné sú so zapínaním na magnet.  Jednoducho nastaviteľný popruh, kompresné popruhy na zaistenie batožiny a rukoväť na prenášanie, prípadne na zavesenie

Batoh Ranger EDC PACK® ČIERNY

55 
Ranger EDC PACK® ČIERNY Batoh EDC od poľského výrobcu Helikon-Tex je ideálnym riešením pre každého milovníka jednodenných ciest, ktoré nevyžadujú prenášanie veľkého množstva vybavenia. Hlavnou devízou batohu je jednoduchá konštrukcia a množstvo vychytávok.

BATOH SHIMANO TOKYO 17L ČIERNY

115 
Jazdíte po meste, idete do práce alebo školy, prechádzate sa po trhovisku? Batohy TOKYO druhé generácie sú štýlové a funkčné,

BATOH SHIMANO UNZEN 2L S NÁDRŽKOU KHAKI

79 
Prepracovaný batoh vhodný na celodenné výjazdy. Ramenné popruhy X HARNESS s bedrovým popruhom lepšie sedia, podporujú voľný pohyb ramien a

Batoh SHIMANO UNZEN 6l s nádržkou khaki

105 
Prepracovaný batoh vhodný na celodenné výjazdy. Ramenné popruhy X HARNESS s bedrovým popruhom lepšie sedia, podporujú voľný pohyb ramien a